П’ятниця , 20 Вересень 2019

Europe 3D Portugal 2018 by ESTIEM Анна Бичковська

ESTIEM. Напевно для більшості це слово нічого не скаже. Але для понад 8 тисяч студентів з усієї Європи – це не просто студентська організація, а друга родина. Заснована у 1990 році в Ейндговені (Нідерланди) нині організація об’єднує 80 локальних груп у 31 країні Європи.  Головною місією організації було і залишається об’єднання та розвиток студентів промислового інжинірингу та менеджменту. Локальна група в Україні сформована на базі Київського політехнічного інституту і налічує близько 40 активних учасників. Протягом року локальними групами організовується понад 180 івентів у найрізноманітніших куточках Європи.

Мій перший івент був Europe 3D Portugal в Лісабоні. Europe 3D – тип івенту, що розриває країну з трьох напрямків, історія та культура. Португалія стала справжнім сюрпризом для мене. До івенту я не здогадувалась, якою цікавою є ця країна.

Учасниками були 20 студентів із інших локальних груп з усієї Європи. На початку івенту ми мали тренінг Intercultural Awareness, що був спрямований не лише на покращення комунікації між учасниками, а і на глибше пізнання культурних та економічних аспектів їх країн. Лекцію про історію Португалії нам давали самі організатори, тобто такі ж як і ми студенти. Було коротко, проте цікаво про головні події на становленні Португалії як держави якою вона є зараз. Дуже цікавою була лекція з економіки Португалії від колишнього міністра фінансів. Було надано основні дані про економічну кризу в Португалії, її становище зараз. Також розглядався інноваційний потенціал країни та її позиції в економічних рейтингах. Всі лекції проходили в Технічному університеті Лісабону.

Протягом тижня у столиці, Лісабоні, ми також відвідали безліч культурних пам’яток, замків, головних туристичних напрямків та вперше побачили Атлантичний океан. Окрім того дуже цікаво було відвідати Парламент Португалії під час засідання.

Безцінний досвід участі в таких івентах вчить бути відкритими до інших культур, цікавитися та розуміти національні особливості інших країн. До того ж це незабутні спогади та нові друзі!