Субота , 23 Червень 2018
Кафедра менеджменту
КПІ ім. Ігоря Сікорського

Екскурсії

«Ліс каменів». Ця екскурсія – наша традиція! Кожен рік Літня школа починається з відвідування цього дивовижного місця.

Побиті камені або Ліс каменів – це природний заповідник у 20 км на захід від міста Варна. Цей природний феномен був відкритий не так давно – в 90-ті роки XIX століття. Він представляє собою комплекс кам’яних колон, стовпів висотою до 12-15 м, що вертикально виходять із землі. Багато колон порожнисті усередині. Найцікавішим колонам дано власні імена: “Сім’я”, “Одинак”, “Трон”, “Серце”, “Коло бажань” та інші. Це місце має досить виразну позитивну енергетику, яка заряджає всіх відвідувачів. Крім того, загадані там бажання – збуваються. Це перевірено на собі! 

м. Варна. Морська столиця та третє за величиною місто Болгарії. Воно знаходиться у 18 км від курорту Золоті Піски, тому ви зможете самостійно поїхати туди на автобусі чи на таксі, щоб прогулятися, подивитися місцеві пам’ятки, зануритися у дійсно болгарський ритм життя та здійснити якісний шоппінг.

            Аладжа-монастир. Найвідоміший середньовічний скельний монастир Болгарського Причорномор’я розташований у 4 км на південь від морського курорту Золоті Піски. Приміщення монастиря, який уже давно не діє, належать до великої групи природних печер. Жодних письмових свідчень про цей монастир немає. Залишилися лише легенди про ченців, які блукають посеред руїн, лісові божества і підземні лабіринти з незліченними скарбами. Кажуть, їм немає кінця-краю…

 м. Балчик. «Біле місто»розташоване в 60 км на північ від Золотих Пісків. Це одна з найдавніших грецьких колоній на узбережжі Чорного моря. Головною пам’яткою цього міста є літня резиденція румунської королеви, яка була побудована італійськими архітекторами на початку ХХ ст. Резиденція складається з 10 віл, каплиці та королівського парку з різноманітними рослинами та дивовижним розарієм безпосередньо біля моря. На березі моря встановлено кам’яний трон, сидячи на якому королева Марія Едінбургська зустрічала схід сонця, чекаючи на свого коханого, який повинен був повернутися з плавання.

Мис Каліакра. Найдовший мис Болгарського узбережжя, його південний край виступає в море на 2 км. З усіх боків мис обрамляють обривисті скелясті береги, висота яких сягає 70 метрів. Крім того, це місце тісно пов’язане з історією. Колись тут була історично відома фортеця, про яку згадували ще фінікійці. Сьогодні тут можна побачити руїни цих фортець, побудованих ще в IV ст. до н.е. Мис відомий своїми печерами-гротами., бойовими діями російсько-турецької війни та легендами.

 Місто-острів Нессебр. Перлина Болгарії: шедевр архітектури, що зберігся до наших часів. Місто розташоване на скелястому острові розміром лише 850 м завдовжки і 300 м завширшки у 120 км від Золотих Пісків. Це одне з найдавніших міст Європи. Його історія налічує як мінімум три тисячоліття: щорічно археологи відкривають все нові сліди стародавніх культур і цивілізацій, що жили тут. Нессебр занесено до списку світової культурної спадщини: в 1956 р. він був оголошений містом-музеєм, а з 1983 р. Нессебр знаходиться під егідою ЮНЕСКО.

              Долина Троянд. Знаходиться в самому центрі Болгарії – біля підніжжя гір Стара Планіна. Своєю назвою долина зобов’язана знаменитим болгарським трояндам, які ростуть тут більше трьохсот років. Збір квітів триває близько місяця – з 20 травня по 20 червня, але багато в чому це залежить від погодних умов. Пелюстки збирають щоранку з 5 до 9-10 годин. Ефірне масло отримують з пелюсток троянди. Троянда – один з національних символів Болгарії.

             Софія. Столиця Болгарії, одне з найдавніших міст Європи, де знаходиться безліч пам’яток церковної та історичної архітектури. Більшість екскурсій по місту починаються від стін собору Олександра Невського (1882 – 1912 рр.), побудованого на честь 200 тис. російських солдат, які померли в боротьбі за звільнення Болгарії від турецького панування.

м. Софія

 

 м. Пловдив – найстаріше з міст Європи, друге за величиною в Болгарії, розташоване на р. Маріца. Пловдив знаходиться на місці стародавнього поселення кінця другого тисячоліття до н.е. Він старший за Рим, Афіни і Константинополь. Це місто контрастів, яке відрізняється особливою красою і чарівністю. На його території зустрічаються як давні архітектурні забудови, так і сучасні будівлі. Близько 200 з них оголошені історичними пам’ятками. Культурна спадщина міста унікально не тільки для країни, а й світу в цілому. За дивовижну мальовничість Пловдив отримав назву «міста художників».

 

 

 Рильський монастир. У 115 кілометрах на південь від м. Софії, в обрамленні яскравого сонця і лісистих гір, на висоті 1147 метрів над рівнем моря, розташовується Рильський монастир – скарб усього православного балканського мистецтва. У 1983 р. він був внесений до списку ЮНЕСКО. Нині монастир є діючим. У Рильському монастирі можна побачити прекрасні фрески на склепіннях галерей та чудовий золотий іконостас з дерева.

 

 

м. Созополь. Улюблений курорт болгарської богеми: художників і письменників. Затишне місце, що називається ще болгарським Сен-Тропе. Старовинна частина міста – архітектурний заповідник з дерев’яними будинками рибалок XIX ст.. Іноді зустрічаються кам’яні житлові споруди початку ХХ ст. Серед архітектурних пам’яток Старого міста виділяються двоповерхова будівля пошти (початок ХХ ст.) і, розташоване на невеликому острові Святого Кирика, будівля Риболовецького училища.

 Заповідник «Ропотамо» знаходиться приблизно в 50 км на південь від Бургаса. На території заповідника знаходиться багато цікавих та унікальних природних об’єктів: лиманна частину і заливна тераса заплави річки Ропотамо з природними водно-болотними угіддями, природні піщані дюни і пляжна смуга, широколисті ліси з середземноморськими елементами.

 

 

Стамбул (Туреччина). Стародавнє місто із незабутньою атмосферою, розташоване на берегах Босфору між Чорним, Егейським і Мармуровим морями. Це унікальне місто з’єднує два континенти – Європу та Азію. Стамбул дбайливо зберігає культурну спадщину Римської, Візантійської та Османської імперій. Подорож розрахована на два дні та включає в себе: оглядову екскурсію по центральній частині міста, відвідування блакитної мечеті, єгипетського обеліску, зміїної колони, шоппінг.