Понеділок , 21 Жовтень 2019

Ювілейна Х Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні підходи до управління підприємством»

Вже стало доброю традицією навесні кожного року проводити  кафедрою менеджменту факультету менеджменту та маркетингу Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» конференцію, метою якої є обговорення актуальних питань управління підприємствами  в контексті загострення соціально-економічних, політичних та інституційних протиріч розвитку економіки та суспільства, обмін знаннями і передовим досвідом.

За підтримки декана факультету менеджменту та маркетингу д.т.н., професора О.А. Гавриша та  під керівництвом завідувача кафедри менеджменту д.е.н., проф. В.В. Дергачової 11 квітня 2019 року пройшла Ювілейна Х  Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні підходи до управління підприємством».

За десять років існування конференція перетворилась на потужну рушійну силу формування наукових підвалин і набуття практичних менеджерських навичок для студентів факультету менеджменту та маркетингу. За ці роки у конференції взяли участь понад тисячі учасників з більш ніж тридцяти закладів вищої освіти України. Неодноразово відвідували захід іноземні гості.

Урочисте відкриття цьогорічної конференції відбулося в Національній технічній бібліотеці ім. Г. І. Денисенка – Студентському просторі BELKA. У ньому взяли участь: Герасимчук В. Г. д-р екон. наук, проф., професор кафедри міжнародної економіки, КПІ ім. Ігоря Сікорського; Хлобистов Євген Володимирович, д-р екон. наук, проф., професор кафедри екології, Національний університет «Київо-Могилянська академія» / prof.,  Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna (Polska, Bielsko-Biała) (Доповідь: «Сталий розвиток та екологічна безпека на транскордонних територіях (Схід-Захід)»); Ляшенко Олександра Миколаївна, д-р екон. наук, професор, кафедри менеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського (Доповідь: «Поліфонія менеджменту: сучасні виклики»), Смерічевська Світлана Василівна, д-р екон. наук, проф., професор кафедри логістики Національного авіаційного університету (Доповідь: «Стратегія тотальної логістизації національної економіки: реалії та перспективи»); Тупкало Віталій Миколайович, д-р техн. наук, проф., завідувач кафедри менеджменту та інформаційних технологій Київського інституту інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія» (Доповідь: «Методичні  засади системного підходу щодо забезпечення бізнес-стійкості підприємства»).

Відкрила конференцію завідувач кафедри менеджменту, д.е.н., проф. В.В. Дергачова, яка, у своєму привітальному слові, підкреслила важливість проведення конференції для підсилення освітнього та наукового рівня студентів, аспірантів і молодих учених, реалізації їх творчого потенціалу.

Формат роботи конференції, крім пленарного засідання та доповідей учасників, передбачав  передачу досвіду спікерами, колишніми випускниками кафедри менеджменту, а нині представниками сфери бізнесу: Буковинський Сергій Володимирович, менеджер управління Департаменту нагляду НБУ (Доповідь: «Сучасні тенденції розвитку бізнес-спільноти, або стартап для великого бізнесу»); Мороз Марія Сергіївна, PR-спеціаліст в Програмі сприяння громадській активності «Долучайся!» (Доповідь: «Міжнародні проекти в Україні: сутність, особливості, успішні підходи»); Панченко Вікторія Петрівна, телеведуча Newsone (Доповідь: «П’ятдесят відтінків телевізійного менеджменту»); Рзаєва Вікторія Бахтіярівна,  бренд менеджер ТОВ «Галицький фонд» (Доповідь: «Сучасні інноваційні стратегії розвитку багатопрофільного державного медичного закладу»).

Для учасників конференції викладачами кафедри було підготовлено проведення Workshop «Розвиток критичного мислення: мистецтво задавати питання» та  «Розвиток креативного мислення з використанням стратегічного планування».

У конференції (очна/дистанційна участь) взяли участь фахівці, учені різних вищих навчальних закладів та державних установ України, а також Польщі. Особливу увагу в доповідях було приділено науковим та прикладним аспектам управління в різних галузях та сферах реального сектору економіки. Представлені дослідження спрямовані на вирішення важливих економічних питань та розкривають проблематику інноваційно-інвестиційного підприємництва, реалізації міжнародного бізнесу в умовах тенденцій розвитку глобальних викликів, менеджменту сучасного бізнесу з урахуванням трансформаційних перетворень економіки, вітчизняного та закордонного досвіду логістики та управління ланцюгами поставок. Автори кращих доповідей були відзначені дипломами та грамотами. За результатами конференції видано збірник тез доповідей.

Проведення конференції на високому організаційному та науковому рівні стало можливим завдяки командному підходу до співпраці членів організаційного комітету, викладачів та аспірантів кафедри менеджменту. Висловлюємо щиру вдячність за проведену роботу Бояриновій К.О., Мохонько Г.А., Артеменко Л.П., Голюк В.Я., Гук О.В., Дунській А.Р., Жигалкевич Ж.М., Жалдак Г.П., Коцку Т.А., Луценко І.С., Манаєнко І.М., Нагорній І.І., Савицькій О.М., Пічугіній М.А., Копішинській К.О., Чорній В.В., Бондар В.Ю., Воржаковій Ю.П., Колешні Я.О., Мельниковій В.А., Мартиненко О.В., Манорик А.О., Ласинському Ю.В.